Resultats Castellers del cap de setmana del 4 i 5 maig

Dimecres 1 de maig

Vilassar de Dalt (Festa Major)
Capgrossos de Mataró: 5d7, 4d8, 2d7, Vano de 5

Súria (Festes del barri Salipota)
Salats de Súria: P4, 2d6, 3d6a, 4d6, P4

Cornellà de la Ribera (Festa de la Farigola)
Angelets del Vallespir

Lleida (Festa major del barri dels Magraners)
Castellers de Lleida: 2 P4, 3d7, 4d7, 5d6, i 2d6, 2d6, 2 P4

Mollet del Vallès (71è aplec de la sardana)
Castellers de Mollet: P4, P4xs

Torrelles de Llobregat (Parc Catalunya en miniatura)
Castellers de Barcelona: 2 P4, P4xs, 2 P4, P4

Berga (Fira de Maig)
Castellers de Berga: P4, 4d6, 3d6, 4d6a, 2 P4

Berga (Fira de Maig)
Castellers de Berga: P4, 3d6, 4d6, 2 P4
Dijous 3 de maig

Barcelona – Campus Nord UPC (XVIII Diada dels Arreplegats de la Zona Universitària)
Arreplegats de la Zona Universitària: 3d7xs, i P7fm, P7fm, 7d7, 3 P4xs (1 i P4xs)
Ganàpies de la UAB: 5d6, 4d7, 3d6a, P5 c
Mangoners de la Universitat de Perpinyà: 3d5, 4d5n, 2d5, id P4, P4
Passerells del Tecnocampus de Mataró: 4d5n, 3d6, 3d5a n, P4
Xoriguers de la UdG: 4d7, 2d6, 4d6a, P5
Dissabte 4 de Maig

Salomó (Festa Major)
Castellers d’Altafulla: 4d6a, 2d6, 5d6, 2 P4
Xiquets d’Alcover: 3d6, 4d6, 3d6a, 2 P4

Tarragona (Diada “El futur és Jove”)
Colla Jove Xiquets de Tarragona: 4d7a, 3d8, 5d7, 4d8, 2 P5

Terrassa (Barri de Sant Llorenç)
Castellers de Terrassa: 2 P4, 2d6, 3d7, 4d7, 2 P4

Olot (Plaça Rector Ferrer)
Nyerros de la Plana: P4, 3d6, 3d6a, P4xs, P4
Xerrics d’Olot: P4, 3d6a, 2d6, 4d6, P5
Diumenge 5 de Maig

Perafort (Plaça de l’Església)
Colla Joves Xiquets de Valls: 3d8, 4d8, 5d7, Vano de 5, 4 P4
Minyons de Terrassa: 2d7, 3d8, 4d8, Vano de 5
Nens del Vendrell: 4d7a, 4d7, id 5d7, 3d7, P5

Figueres (Fires i festes de la Santa Creu)
Castellers d’Esplugues: P4cam, 3d7a, 3d7, 4d7, P5
Colla Castellera de Figueres:  P4 cam, 3d7, 4d7, 5d6, P5, P4 al balcó
Sagals d’Osona: 2 P4, 5d7, 2d7, 4d7, P5

Barcelona – Bon Pastor (Festa major del barri)
Castellers del Riberal
Colla Jove de Barcelona

Badalona (Fira de l’artesania de Sant Roc)
Castellers de Badalona: 2 P4, 4d6a, 2d6, id 3d7, 3d6a, P4
Salats de Súria: P4, 2d6, 4d6, 3d6a, P4

Guissona (Festa major de Guarda-si-venes)
Margeners de Guissona

Tarragona (Moll de Costa)
Moixiganguers d’Igualada: id 4d7, 4d7, 3d7, 4d7a, P5, P4, P4, P4
Xiquets de Tarragona: 2d7, 4d8, 5d7, P5

Palma de Mallorca (Diada de primavera)
Al·lots de Llevant: 2 P4, 3d7, 4d7, 5d6, p5
Castellers de Mallorca: P4 cam, id 3d7,2d6, 3d7, 3d6a, P5

Cerdanyola del Vallès (Festes del Roser )
Castellers de Barcelona: 5d8 c, 3d8, 4d8, Vano de 5
Castellers de Cerdanyola: 3d7a, i 5d7, 4d6, 5d6, P5
Castellers de Terrassa: 3d7, 2d7, 4d7, P5

Falset
Colla Vella dels Xiquets de Valls: 3d8 c, 2d7, 4d8 c, 5d7, P5, 2 P4.

Torredembarra (Diada solidària)
Castellers de Sant Pere i Sant Pau: 3d7, id 3d7a, id 4d7, 4d7, P5
Colla Jove Xiquets de Vilafranca: 3d7, id 4d7, 2d6, 5d6, P5
Minyons de l’Arboç: 4d7a, id 5d7, 5d7, id 4d7, id 4d7, 3d7, P5
Nois de la Torre: 3d7, 4d7, 5d6, P5

Solsona (50è aniversari de l’escola Arrels)
Castellers de Solsona

Llegir més: http://www.lavanguardia.com/castellers/20130502/54373084336/resultats-castellers-cap-setmana-4-5-maig.html#ixzz2SQneOgsh

Deixa un comentari